Uyku Eğitimi Vol 2; Tatil Mağdurları

0
565

Uyku Eğitimi Vol 2; Tatil Mağdurları

Maalesef tüm çabalar boşa gitti. 17 Mayıs’ta Antakya’ya yaptığımız seyahat sırasında ilk defa eğitimi uygulamaya devam edemedik. Kayra oteldeki beşiği sevmedi ve ona yatırdığımızda çok kararlı bir şekilde asla uyumamayı, uyurken yatırdığımızda da uyanmayı tercih etti. 🙂 Sonuç Eray’la benim aramda yattı. Tabii biz de temkinli yatmak adına yataktan her an düşecek şekilde uyuduk. Hem eğitimimiz gümledi hem de biz iyi uyuyamadığımız için çok yorulduk. 🙂 Bu arada eğitimi bir parça bozmuş da olsak en azından hiç kucakta sallayarak uyutmadık diye kendimizi avuttuk. 🙂

Bu tatilin dönüşünde hemen doktorumuzla konuştuk, kendisinden eve döner dönmez eğitime devam edin yorumunu aldık. Ben; ’’10-15 gün sonra yazlığa gideceğiz, arada başka tatil duraklarımızda olacak. Bu durumda ne yapmalıyız?’’ diye sormuştum. Doktorumuz; ‘’Eğitime hep devam edin ki arada kafası karışsa bile bir aşinalığı olur. Tatilleriniz bittiğindeyse, 1 – 1,5 ay akşamları dışarı çıkmadan, tatile gitmeden ve misafir kabul etmeden eğitimi verdiğinizde istediğimiz sonuca ulaşmış olacağız.’’ demişti.

Haziran ayı geldi çattı. 7 Haziran’da Bodrum’a geldik. Geleli tam 23 gün oldu. Çok kötü durumdayız. 🙂 Kucakta uyuyor, yatağına koyarken uyanıyor, emerek uyuyor, sık sık uyanmalar devam ediyor. Sadece uyuma süreleri uzadı. 2-3 saatlik periyotlarla uyuyoruz. 20-30-40 ya da 1 saatte bir uyanmalardan kurtulduk.  Eh bu da bir şeydir deyip kendimi avutuyorum. 3 gündür de dişlerimiz coştu. Sanırım ilk diş pek yakında aramızda… 🙂 Yemek yemiyor, uykular iyice kuşa döndü. Valla burada artık ben de ipin ucunu bıraktım. Birkaç güne yine seyahat için yollarda olacağız. Arada İstanbul’a gidip sonrasında Çanakkale’ye geçeceğiz. Çanakkale’den de yine Bodrum’a geleceğiz falan filan… En iyisi temelli döndüğümüzde kararlı ve sonuç odaklı bir şekilde eğitime yeniden başlamak olacak.

Bu uyku eğitimi işine tam biz ve pititpiti adapte oldu derken yaz geldi. Eğitimimizin yaz ayına denk gelmesi ise gerçekten çok kötü oldu. Maalesef bizim eğitim süresi çok ama çok uzun olacak. Yeni gelişmeler olduğunda yine paylaşacağım.

Yorum Yapın

Lütfen bir yorum bırakın!
İsminizi buraya girin