Pitipiti Benebaby ile Bebek Spa’sında

0
709

Duydum ki bebek SPA’sı varmış. Nasıl bir şey bu bebek SPA’sı? Söylerken kulağa çok eğlenceli ve rahatlacı geliyor… Hemen araştırdım ve küçük bir ziyaret ile neler yapılıyor, hangi ürünler kullanılıyor incelemelerimi yaptım. Türkiye’nin bebeklere özel, ilk ücretsiz SPA etkinliği olduğunu ve 50 yılı aşkın süredir sağlık alanında hizmet veren İlko İlaç’ın bebek markası olan Benebaby ürünlerinin kullanıldığını öğrendim.

Benebaby, SPA etkinliğiyle bebek ve annelerine masaj hediye ediyor. 30 Mayıs tarihinde Zorlu Center Boğaz Katı’nda başlayan ”Benebaby ile SPA”, 4 Haziran’a kadar 12.00 – 20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak gerçekleşmeye devam edecek. Bebek SPA’sı etkinliğinde, uzman bebek hemşireleri tarafından bebeklere özel masaj ve bakım hizmetleri veriliyor.

Organik odaklı bir anne olduğum ve organik olmayan hiçbir ürünü oğlumda kullanmamaya özen gösterdiğim için incelemelerim sonunda gönül rahatlığıyla miniğimi masaja getirmeye ve ürünleri sizlerle paylaşmaya karar verdim. Ürünler, sağlık otoritelerince onaylanmış, doğal içeriklerden oluşuyor. Paraben, kimyasal koruyucu ve katkı maddesi içermiyor.

Benebaby ürünleri, Nappy Spray, Nappy Cream, Calming Massage Cream ve Coliax damladan oluşuyor. Nappy Spray ve Cream pişik oluşumu ile oluşan pişikleri önlemeye yararken, Calming Massage Cream de bebeklere uygun masaj hareketleri ile sürüldüğünde rahatlama sağlıyor. Benebaby masaj kreminin içinde bulunan karaman kimyon yağı ve beyaz vazelin, özellikle gazı olan kolik bebekleri rahatlatmak için kullanılıyor. Coliax damla ise şişkinlik, gaz ve spazm semptomlarının giderilmesine destek veriyor.

Etkinliğin ikinci günü SPA’yı miniğim ile ziyaret ettik. Hamile Danışmanı ve Bebek Hemşiresi Esra Ertuğrul’un önderliğinde, Acıbadem’in uzman bebek hemşirelerinin yaptığı bebek masajı sonunda Pitipitim tam anlamıyla mest oldu diyebilirim. Masaj sonrası yemeğini yiyen pitipiti, öğlen uykusunu uyumasına rağmen pusetinde tekrar uykuya daldı. Ne kadar rahatladığını siz düşünün… 🙂

Benebaby, bebeklere eşlik eden anneleri de unutmamış. SPA’ya bebekleri ile gelen annelere de el ve boyun masajı hizmeti sunuluyor. Hem bebeğinize hem de kendinize masaj yaptırmak, keyifli bir gün geçirmek isterseniz, Benebaby facebook ve instagram hesapları üzerinden randevunuzu alarak masaj rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Yorum Yapın

Lütfen bir yorum bırakın!
İsminizi buraya girin