Olmazsa olmazlar Listemde Müslin Örtüler de Var

0
484

Müslin örtüler dünyanın en eski kumaşlarından biri olarak biliniyor. Müslinin tarihi mısırlılara kadar dayanıyormuş… Bebeklerini kundaklamak için kullanırlarmış…

Bu örtüler, saf, yumuşak, dayanıklı, nazik, kullanışlı ve nefes alan kumaş olma özellikleriyle bebekler için kullanılabilecek en güzel pamuklu örtülerden biridir.

Müslin Örtüleri Nerelerde Kullanabilirsiniz?

Piti piti doğmadan 3, doğduktan sonra da yine 3 tane daha tane müslin örtü edinmiştim.

Öncelikle evde omuz örtüsü olarak değerlendirdim. Miniği dışarıdan görmeye gelenlerin omzuna müslini atıp, kucaklarına da piti pitiyi konduruveriyordum. 🙂 Sonrasında ise pusette dolaştırırken üstünü örttüm, emzirme örtüm olmadığında emzirme örtüsünün yerini aldı.

Terlemesin diye araba koltuğunda, bebek arabasında, özellikle dışarıda yatırırken/oturturken temiz örtü, banyodan sonra havlunun içine koyarak nem bezi, el ve yüz kurulama bezi, denizden sonra havlu, küçükken koltukta oyun oynarken sermek için örtü, alt değiştirme bezleri bittiğinde alt açma örtüsü, kundak, gaz çıkarırken omuz örtüsü olarak kullandım ve pitit piti 20 aylık olmasına rağmen hala pek çok yerde kullanıyorum.

İnce, yumuşak ve nefes alabilen yapısı sayesinde pek çok yerde ve uzun süre kullanabilirsiniz. Şiddetle tavsiye ederim. 🙂

Bazı müslinler satın alırken ele sert gibi eliyor ancak yıkandıktan sonra yumuşuyor. Ama tabii ki müslin var müslin var… 🙂

Çok marka var. Aradığınızda her yer müslin… 🙂 Ben hangilerini denedim?

Aden&Anais kullanıyorum. Çok pahalı ama yıllarca kullandığınız için hakkını veriyor.  Hatta şöyle söyleyeyim; nesilden nesile, eşe dosta, yıllarca elden ele dolaştırabileceğiniz kadar da sağlam. Ben aldığımda indirimli almıştım ancak güncel fiyatı 239.90 TL. Organic olanları ise 329.90 TL. Joker’lerde bulabilirsiniz. Paketlerinde üçlü olarak satılıyor.

Yine sevdiğim, kullandığım bir marka da Deux Lapins… Ben doğuma hazırlananan heyecanlı anne, ilk etapta lapin gibi atlayıp Aden&Anais almıştım. 🙂 Ne yazık ki Deux Lapins ile sonradan tanıştım. Bu müslinler iki tatlı annenin girişimi ile ortaya çıkmış… Fiyatları da Aden&Anais’e göre çok uygun. 75×75, 100×100, 120×120 gibi farklı ölüçüleri var. Bu nedenle de 38.00 ile 88.00 TL arasında değişen fiyatlara satılıyor. Ayrıca kızınızın ya da oğlunuzun ismini de örtüye yazdırabiliyorsunuz. Kendi internet siteleri ve Joker, Beymen gibi pek çok noktada satışı mevcut. Kutalarında 2 tane bulunuyor. Ayrıca bu markanın önlükleri, oyun halıları ve daha pek çok bebek tekstil ürünleri var. Henüz tanışmadıysanız göz attığınızda seveceksiniz. 🙂

Daha da ucuzunu ararsanız MYCey var. Ben dışarıda örtüsüz, müslinsiz bir güne denk geldim. Mecburen Joker’e girdim ve bir Mycey müslin örtü kapıverdim. Mmmm şey… Sürekli kullanacağım bir örtü olamadı maalesef ama günü kurtardı. 🙂 Bir Aden&Anais ya da Deux Lapins değil. Ama iş görüyor. Dokusu bana sert geldi. O sebeple çok sevemedim. Ben alıp deneyeli neredeyse 1 yılı geçti, belki de artık daha yumuşakları vardır. Siz yine de gidin, görün, dokunun derim. Diğerlerine oranla size de daha sert geliyorsa minnoşların altına sermek, üstünü örtmek, emzirme örtüsü olarak kullanmak için değerlendirebilirsiniz. Sadece yeni doğanların cildiyle direk temas için bana biraz sert dokulu bir kumaş gibi geldi. Bu sebeple yeni doğana çok önermem. Fiyatı 21.99 TL. Joker ve e-bebek’lerde bulmak mümkün. Yanlış hatırlamıyorsam 65×65 ölçülerinde ve ikili satılıyor.

Hangisini alırsanız alın, yüzde yüz pamuklu olanlarını tercih edin. Bence her bebekli evde en az 2-3 müslin örtü olmalı. Hayat kurtarıyor!

Bebek bekleyen arkadaşınıza ne alsam diye düşünüyorsanız da bence müslin örtü harika bir hediye alternatifi olabilir. 🙂

Yorum Yapın

Lütfen bir yorum bırakın!
İsminizi buraya girin