Muchkin Mucize Alıştırma Bardağı… Gerçekten de Mucize Bir Bardak!

0
1004

”Muchkin Mucize Alıştırma Bardağı” ile Piti piti 6 aylıkken tanıştık. Ben o sıra minnoş alışverişleri konusunda çok hevesli olduğum için 3-5 farklı markanın bardaklarını almış olabilirim. 🙂 Taze ve heyecanlı anne olmak, gereksiz ve çok alışveriş yapmak demekmiş… Biraz da merak ve en iyisini bulma derdi var tabi… 🙂 🙂

Neler mi aldım?

  • Philips Avent SCF551/03 Eğitici Damlatmaz Bardak; Piti piti bu bardak ile su içti diyemem ama sağdığım sütü içtiği oldu. Bir süre kullandık, memnun kaldık. Ama bardağın ucuyla oynayınca her yer süt oluyordu.
  • Philips Avent SCF782/00 Truman Desenli Magic Alıştırma Bardağı; Neden bilmiyorum hiç ama hiç sevmedik, alışamadık.
  • Wee Baby Antikolik Akıtmaz Kulplu Bardak; Bodrum’a giderken bardağımızı İstanbul’da unutmuşuz. Alıştığımız, sevdiğimiz bardağı yani Muchkin’i bulmak da imkansızdı. Migros’tan Wee Baby diye bir markanın bardağını aldım, hem denemiş olurum hem de başka çaremiz yok diye düşündüm. Ancak ucu çok sertti, Piti piti hiç rahat edemedi. Biraz diş kaşıyıcı olarak kullanmış olabiliriz. 🙂
  • Bebedor Zoo Baskılı Sert Uçlu Kulplu Alıştırma bardağı; Bodrum’da Wee Baby’den sonra bir de bunu denedik. İşimizi gördü, çok kullandık. Hatta Muchkin’e yedek çantamda Bebeder Zoo’yu taşımaya devam ettim.
  • Munchkin Mucize Alıştırma Bardağı Kulplu;Hayatımızın en önemli ve vazgeçilmez araç gereçlerinden biri haline geldi. Gerçekten de mucize bir bardak.

Sonuç olarak, piti pitim, ona aldığım hiçbir bardağı 1-2 kereden fazla kullanmadı. Ben de hiçbir ürünle bu kadar rahat etmedim. Öncelikle denediğim tüm bardaklarda benzer sorunlar yaşadım; bardaklar ya bir tarafından su akıtıyor ya da ucunun sertliği, ergonomik yapısı vs. derken kullanımı çok rahat olmuyordu… Oysa ki Munchkin Mucize Bardak ile hem ben rahat ettim hem de minnoşum doya doya kendi kendine su içer oldu. Bardağı alırken; ”Mucize mi biraz abartmamışlar mı?” demiştim ama kullandıkça haklılarmış dedim. 🙂

Piti piti, bardağı elinde dilediği gibi tutuyor ve içiyor. Bu bardak bebeklerin kullanımı, el ağız koordinasyonunu oluşturabilmeleri için için çok kullanışlı ve ergonomik. İlk zamanlar iki el ile tutarken şimdi tek elinde akrobatik hareketler yapıyor. 🙂 Bu arada bardağı sürekli sağa sola sallıyor ve asla dökülmüyor. Sadece dudaklarını değdirdiğinde içebileceği kadar su akıyor, sızdırmıyor ve tek başına çok rahat içiyor. 360 derece tasarımı sayesinde tek bir noktadan içmek zorunda değil, dudaklarını ne tarafına değdirirse o taraftan su içebiliyor. Kapalı ağız/kapak sistemi sayesinde suyun ya da başka bir içeceğin içine bir şey girmesini engelliyor. En önemli konulardan biri de tabii ki BPA içermiyor olması… Munchkin Miracle® 360° Trainer Cup, 6 ay ve üzeri bebekler için oldukça ideal. Piti piti, Munchkin’i 6 aylıktan bu yana yaklaşık 13 aydır aralıksız kullanıyor. Hayatımızın en mucizevi ve en vazgeçilmez ürünlerinden biri olduğunu söyleyebilirim.

Bu kadar memnun kalınca ikincisini de aldım. Biri su bardağı diğeri yedek içecek bardağı. Gönül rahatlığıyla yatağına da koyuyorum. Suyunu dilediği gibi içiyor. Şiddetle tavisye edeceğim nadir ürünlerden olabilir. 🙂 12 ay ve üzeri için kulpsuz ve daha büyük boy bardak seçeneği de var. Piti pitim şu an 19 aylık oldu ve hala kulplusunu kullanıyor.

Fiyatı 64 TL civarında. Hiç başka ürünlere para harcamaya gerek yok. Başta pahalı görünebilir ama inanın bu parayı gerçekten hakediyor. Uzun süre kullanacağınız, akmaz –  kokmaz, kırılmaz bir bardak istiyorsanız işte tam aradığınız bardak.

Yorum Yapın

Lütfen bir yorum bırakın!
İsminizi buraya girin