Ana Sayfa Hakkımda

Hakkımda

Merhaba!

Blog açmanın ilk adımı olan hakkında yazısı.. Bu yazıyı yazmadan önce, ne yazsam, kendimi size nasıl daha iyi anlatsam diye çok düşündüm. Beni daha iyi tanıyabilmeniz için biraz eskilere gitmeye karar verdim.

Yazıya olan ilgim ilkokul yıllarında kendini göstermeye başladı. Çocukluğumuzda oldukça moda olan günlük tutma işine bulaşarak, ilk amatör yazımı bu şekilde yazmaya başladım. Ortaokul’da ise şiire olan ilgim beni kendi şiir denemelerimden oluşan bir defter tutmaya yöneltti.. (Yıllar sonra öğrendim ki annemin de genç kızlığında bir şiir defteri varmış. :))

Ailemin turizme olan ilgisi ve yıllarca bu konudaki yönlendirmeleri sebebiyle, Turizm Otelcilik eğitimi alarak İstanbul Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldum. Mezun olacağım sene ise turizm sektöründe çalışmanın beni mutlu etmeyeceğine kanaat getirdim. Okul bitmeden, zamanın en iyi dergi gruplarından birinde önce stajyer, sonra muhabir olarak çalışmaya başladım. Yaklaşık 10 yıldır medya ve PR sektöründe çalışan bir profesyonel olarak yoluma devam ediyorum.

Tam da iş hayatımda yeni ve renkli bir sayfa açmaya hazırlanırken… Heyecanlı günler geçirdiğimi düşünürken… Anne olacağımı öğrenerek heyecanların en büyüğünü yaşadım. Hayatımın en önemli, en büyülü an’ı.. Hissedilen sevincin, şaşkınlığın, mutluluğun tam bir tarifi var mı bilemiyorum. Tahmin edersiniz ki heyecandan ne yapacağımı şaşırdım. Bir o yana, bir bu yana koşturduğum saçma sapan 15 dakikanın ardından, koşa koşa hastaneye kan testi yaptırmaya gittim. Tabii ki emin olmalıydım. 🙂
Hamilelik öncesinde bebek ve çocuklarla ilgili konulara olan merakım, anne adayı olmamla birlikte pekişti. Uzun uzun düşündüm ve işim gereği yıllardır içinde bulunduğum yazı çizilere biraz da kendimi mutlu etmek adına devam etmeliyim dedim. Hem kendime ve oğluma hatıra olması hem de deneyimlerimden başkalarının faydalanabilmesi için pitipitiligunler.com’u açma kararı aldım. Miniğimin benimle kurduğu ilk temastan ise ‘’piti piti’’ doğdu. Her gün heyecanla beklediğim “pitipitili” günlerim başlamış oldu.

Bir kadın için dünyanın en muhteşem, en inanılmaz olayı hamilelik, doğum ve yavrusunu büyütmek olsa gerek… Hamileliğimin başından bu yana, deneyimlere dayalı pek çok yazıyı, önemli doktorların görüşlerini, değerli yazarları ve yayınlarını takip ediyorum. Bu süreçte hamilelikte öğrendiklerim, araştırmalarım, yaşadıklarım, hazırlıklarım ve kucağıma alacağım bebeğimi büyütmeye dair notlarım, fikirlerim, kısacası tüm tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Yeni bir hayata açılacak kapının VIP misafiri için gerekli alışverişlere başlamak, bence hamileliğin en güzel, en eğlenceli kısmı. Bu alışverişe başlamadan önce ise çılgınca bir araştırma ise pimpirik karakterlerin ve tabii ki yavrusu için en iyisini isteyen annelerin özelliklerinden biri.. Ürünleri araştırarak karşılaştırmak, en iyisini, en doğalını, en kullanışlısını bulmak, tanıdık tanımadık yeni nesil annelerle konuşmak, konuların uzmanlarına danışmak da tabii ki bunların bir parçası.

Annelik, hamilelikle başlayan ve bir ömür boyu süren ucu bucağı olmayan çok derin bir deneyim denizi. Haydi gelin bu derin denizdeki deneyimleri beraber yaşayalım.

Piti Piti’nin annesi Özge.